Počet zobrazení stránky

pátek 20. února 2015

Odpovědi pro lidi, co mi píší o islámu

Kdysi jsem něco takového napsal pro křesťany, aby mi stále dokola necpali stejná pitomá tvrzení. Teď píši obhájcům a stoupencům islámu něco podobného. Protože věřící zpravidla nemají mnoho fantazie, velmi pravděpodobně odpověď na svoji otázku tady někde najdete. 

Jsem ateista, víte co slibuje islám ateistům?Islám není  rasa.

Muslimové nejsou Židé. Židé dnes prchají z Evropy ve strachu před muslimy.

Muslimové nejsou Romové, ale někteří Romové jsou muslimové.

Náckové mají k islámu myšlením blíže, než jacíkoli jiní Evropané a muslimové mají zase myšlením velmi blízko k nacistům.Souhlasím že nenávist je špatná, proč ale pak stojíte na straně kultu, který má nenávist za součást své spirituality?I půldruhé miliardy lidí může udělat stejnou blbost.

Svoboda vyznání není nadřazena ostatním lidským právům. Rozhodně ne právu na život nebo právu na svobodu projevu.Každá myšlenka, kterou nelze obhájit, není třeba brát vážně.

Má svoboda nevěřit je stejná svoboda, jako vaše svoboda věřit. Je stejně zakotvena v našich zákonech a má stejnou právní ochranu.

Ano, vím, že všichni muslimové nejsou teroristi. Je jich jeden a půl miliardy, to by na téhle planetě už nežil nikdo. Víte ale že 82% teroristických činů je spácháno v pěti islámských zemích? V Iráku, Afghánistánu, Pákistánu, Nigérii a Sýrii? Chcete vědět kým? Stáhněte si Global Terrorism Index Report 2014


Ano, vím že víc lidí než teroristé zabijí auta. Mám to snad chápat jako omluvu? Podstatou terorismu je šíření strachu ne samotné zabíjení. Jedno zlo nelze omlouvat jiným zlem.

Nebojím se že se vedle mě Sáňka vyhodí do povětří i když je to pořádný cvok.

Jednání IS je zdůvodnitelné islámem.

USA radikální islám nevynalezly, ale pouze nalezly a zneužily ve válce proti Východnímu bloku. 

Jednání střelců v redakci Charlie Hebdo bylo v souladu s Mohamedovým příkladem - dal zavraždit 13 básníků, kteří se mu posmívali.

Craig Stephen Hicks není ateistický terorista, ale člověk se slabými nervy a bohužel také s přílišným množstvím zbraní. Neaktivizoval žádné teroristické hnutí Nových ateistů, ale reagoval neadekvátně v sousedském sporu. Nechcete mi doufám tvrdit, že k tomu došel racionální úvahou.

Ano i tak je to tragédie, ale oslavujete oběti vraždy jako své tři "mučedníky víry" zavražděné ateismem a to nejsou. Ostatně zatímco tady se bavíme o vraždě, ve třinácti islámských státech je samotný ateismus trestán smrtí. Zde šlo o čin v rozporu se sekulárním právem, tam provozují náboženské vraždy v souladu s náboženskými zákony. Ročenka Mezinárodní humanistické a etické unie

To co mi vadí na českých muslimech je běžný islám, protože ten je v rozporu s lidskými právy.

"Feministky" propagující islám nemají právo se nazývat feministkami. Islám totiž propaguje přesně ten typ myšlení, proti kterému vystupovaly sufražetky. Zrazují všechny skutečné feministky Severní Afriky a Předního Východu a nakonec vlastně i feministky Evropy a Ameriky.

Nejste multikulturalisté ale antikulturalisté, protože kde převládne islám, tam ostatní kultury zanikají. 

Romové propagující islám jsou podle mě šílení nebo podvedení. Myslím, že častěji to druhé. Islám opravdu nestojí na rovnosti ras.

Pokud v televizi řekne muslim, který má českou národnost, že chce zavést šaríiu alespoň pro muslimy, protože jich je zatím málo, nemá se na něj redaktor koukat chápavě. Právě tím totiž řekl, že chce svrhnout demokracii a zavést totalitu.

Ano součástí svobody vyznání je to, že člověk může věřit čemu chce, ale součástí svobody vyznání je také také svoboda přestat věřit tomu, čemu už věřit nemůže. Splňuje to islám?

Nepožaduje náhodou pro odpadlíky tresty a někde i trest smrti?

Víte že islám učí, že se všichni lidé rodí jako muslimové?

Válka se lží, nenávistí a hloupostí se má vést v hlavě a tam má také zůstat. 

Opravdu mám i věřící, ano i muslimské přátele, o víře se spolu prostě nebavíme. Ano, bojím se toho, že by se museli rozhodovat mezi svým náboženstvím a mými právy, totéž platí pro mé přátele katolíky. Vím že by dali přednost víře. Vlastně už to dělají (ti katolíci), právě pro ně jsem napsal připodobnění o Adolfovi a Albertovi.

Ne, neřeknu vám, jak se jmenují.

Jak je to možné? Dokud je příměří, je možné mnoho věcí. Lidé obecně věří spoustě kravin. Většina z nich je ale nenutí do války. Současný náboženský nátlak na veřejnost, politiku i média nás k němu žene.

Vnímám je podobně jako feťáky nebo alkoholiky, to že jsou oběťmi neznamená, že nejsou nebezpeční. Zvláště když jsou sjetí.

Nikdy jste prostě neměli někoho rádi i přes jeho chyby?

I v jádru dobrý člověk může věřit životu nebezpečné hovadině. To ale nedělá islám lepším.

Právo věřit patří do soukromí, v médiích, školách, vědě, politice a právu nemá co dělat, tam má vládnout rozum.


Žádné komentáře:

Okomentovat