Počet zobrazení stránky

sobota 17. prosince 2016

Jak funguje newspeak - imigrant, uprchlík, muslim

Nedívám se na zprávy většinou ani ze záznamu, mám k tomu prostý důvod - nestíhám převést mluvenou řeč v newspeaku do češtiny rychlostí mluveného slova. Bohužel mám dost často podobný problém i při rozhovorech s lidmi.

Ukážu vám teď hlavní problém na několika pojmech jako je imigrant, uprchlík, muslim.

Začněme pojmem "imigrant" které se užívá jako synonymum pro obě následující slova.
Takhle například vypadá statistika imigrace do ČR.

Cituji z Wikipedie (ale podle sčítání z r 2011) 

Podle výsledků sčítání lidu v roce 2011 trvale žilo v České republice 9 569 568 státních občanů České republiky (94,9% obyvatelstva ČR) a 541 664 cizinců (5,1%). Největší skupinu tvořilo 117 810 státních občanů Ukrajiny (26,2% cizinců), 84 380 občanů Slovenska (18,8 % cizinců), 53 110 občanů Vietnamu (11,8% cizinců) a 36 055 občanů Ruska (8,0% cizinců). 

V každém případě je to kolem půl milionu lidí. K islámu se při stejném sčítání přihlásilo
3 358 obyvatel. V celé republice se pak podle odhadu pohybuje asi 22 000 muslimů. Česky řečeno je to o něco více než nic.


Na tomto obrázku jsem se pokusil znázornit, kdo v ČR vlastně žije. Všimněte si, zvláště toho kroužku vlevo. Rozdíl mezi napočítanými trvale žijícími muslimy a celkovým odhadem dělá právě tento kruh mimo registraci. nějakou část z nich budou tvořit cestující obchodníci, kazatelé, turisté atd. prostě lidé se skutečným nebo zdánlivě krátkodobým pobytem. 


Pokud se ale bavíme o muslimech (a protiislámských skupinách) máme na mysli těch cca 22 000 lidí celkem tedy jak registrovaných, tak těch co unikají registraci.


Uprchlíků je v ČR kolem tří tisíc, jen u menšiny předpokládáme že jsou muslimové, u některých můžeme na skutečné vyznání jen hádat podle země původu, což bývá velmi nepřesný odhad. Část muslimů také vůbec nejsou cizinci - jde o potomky z druhé a další generace, ze smíšených rodin či nové konvertity. 


V principu je v ČR uprchlík-muslim vzácný "jako bílý nosorožec". To samé ovšem neplatí o muslimech obecně. Bavíme se tedy o strachu z muslimské migrační vlny, která nás ale ještě nezasáhla a o nebezpečné sektářské mentalitě islámu, který zde už je naopak velmi dlouho. 

Pro srovnání ukazuji jak vypadá počet muslimů žijících v ČR vedle počtu jehovistů. V případě muslimů se bavíme skutečně o sektářském problému, který je ale od jiných velmi podobných problémů odlišen velkým vnějším vlivem arabského světa. Jinak bychom se totiž muslimům s jejich pravěkými zvyklostmi smáli stejně jako jehovistům nebo amišům.

Rozhodně nelze u nás, ale ani třeba v Německu, označení "muslim" vnímat jako synonymum slova "uprchlík" a už vůbec ne jako "imigrant".

Pokud se podíváte na následující obrázek podrobně, zjistíte, že lidé obecně odhadují mnohem vyšší počty muslimů, než skutečně v Evropě jsou. Jsem přesvědčen, že je to jednoznačně kvůli prostoru, kterého se jim dostává v médiích, ve vyjádření politiků i v dosud tolerovaných zásazích do veřejného prostoru.

http://cdn.static-economist.com/sites/default/files/images/2015/01/blogs/graphic-detail/20150110_gdc999_3.png

 Nejen lokální a evropská média, ale i veřejnost a politici žijí v iluzi a chovají se podle ní.

To, co nás skutečně plošně reálně ohrožuje tedy nejsou  ani tak samotní muslimové. Ti prostě jen vznášejí sektářské požadavky tak, jak by to udělala jakákoli jiná sekta hnutím Hare Kršna počínaje a Scientology či Nebeskou bránou konče, pokud by dostali stejnou příležitost. Ohrožují nás naši politici, kteří se snaží zákony vykládat ve prospěch náboženských hnutí, zvláště pak islámu.

Snaha vytvářet výhody ve výuce, medializaci a zákonných výjimkách je na první pohled z hlediska zastoupení vlastně méně pochopitelná než kdyby se někdo snažil stejným způsobem prosazovat jehovisty. Neumím si představit, že by se za ně stejně bily organizace jako Hate Free Culture, že by se na Prague Pride rozebíral vztah scientologie a homosexuality, nebo že by ministerstvo nemělo nic proti programu Jehovisté do škol. 


Že je islamizační kampaň vedená a financovaná ze zahraničí, není až tak složitá spekulace, evropské muslimské komunity totiž zjevně v současné době nemají ani potenciál voličů ani dostatek vlastních prostředků na to aby měly nějaký politický význam.  

Na závěr si neodpustím srovnání zastoupení deklarativních muslimů (zelené kolečko) a deklarativních ateistů (těch co se k ateismu hlásí - přibližně 3,6 milionu) v České republice.

 


PS: Doufám, že je zřejmé, že v tuto chvíli požadovat změnu ústavy kteréhokoli z evropských států a tím méně České republiky je kardinální zhovadilost.  Viz Měnící se Evropa bude vyžadovat změnu ústavy, míní elitní právníci
S agresivní sektou je třeba jednat jako s agresivní sektou, ale samozřejmě dle "zásluh".

Další informace a zdroje dat:
ČSÚ:  Náboženská víra obyvatel podle výsledků sčítání lidu - 2011

Uprchlíci a žadatelé o azyl v ČR
Ministerstvo vnitra České republiky Odbor azylové a migrační politiky: MEZINÁRODNÍ OCHRANA V ČESKÉ REPUBLICE roční statistický přehled
CIC: Kde hledat statistiky týkající se migrace?1 komentář:

  1. Problém je, že něco podobného by se ještě nekdy v první polovině 30. let minulého století dalo napsat o nacistech.
    Problém nejsou "naši" muslimové, ty bychom zvládli s pravou rukou uvázanou za zády. Problém je ta miliarda muslimů plus, co ji mají za zadkem.

    OdpovědětVymazat