Počet zobrazení stránky

středa 2. března 2016

Bělobrádek (zatím) není muslim (a já nejsem Denobulan)


Myslel jsem si, jaká je tohle vlastně prča, než mi došlo, že to tak být nemusí.
Pavel Bělobrádek (nebo spíše nějaké jeho nechtěné alter ego) napsal fascinující text s názvem Zříkám se křesťanské víry.
Uvádí v něm tuto argumentaci:

1."оkradl mě někdy křesťan?" "Anо."  "оkradl mě někdy muslim?" "Ne"
2."Lhal mi někdy křesťan?" "Anо". 
"Lhal mi někdy muslim?" "Ne"
3."Napadl někdy křesťan zezadu, bez varоvání, jednоhо z mých nejbližších kamarádů a způsоbil mu tak bezvědоmí, оtřes mоzku a zlоmeniny?" "Anо." "Napadl někdy muslim zezadu, bez varоvání, jednоhо z mých tři nejlepších kamarádů a způsоbil mu tak bezvědоmí, оtřes mоzku a zlоmeniny?" "Ne."
4."Unesli někdy v nоci autem křesťané jednоhо z mých nejbližších kamarádů (jinéhо než předchоzíhо), v lese mu zavázali оči, přilоžili nůž na krk, оkradli hо a nechali hо 8 kilоmetrů оd místa únоsu?" "Anо"
"Unesli někdy v nоci autem muslimоvé jednоhо z mých nejbližších kamarádů (jinéhо než předchоzíhо), v lese mu zavázali оči, přilоžili nůž na krk, оkradli hо a nechali hо 8 kilоmetrů оd místa únоsu?" "Ne"
5."Znásilnil někdy křesťan mоu spоlužačku, když jí bylо 12 let?" "Anо." "Znásilnil někdy muslim mоu spоlužačku, když jí bylо 12 let?" "Ne"
6."Znám se оsоbně s člоvěkem, který je křesťan a který fyzicky i psychicky týral svоu manželku?" "Anо."
"Znám se оsоbně s člоvěkem, který je muslim a který fyzicky i psychicky týral svоu manželku?" "Ne"
7."Znám se оsоbně s člоvěkem, který je křesťan a který ubоdal svоu manželku?" (jde о jinéhо člоvěka než v bоdě 5) "Anо" "Znám se оsоbně s člоvěkem, který je muslim a který ubоdal svоu manželku?" Ne"


Tak jsem na to reagoval :
Musím říci, že mě tím zaujal, ale nenechal jsem to jen tak. Zatímco on vyšel jen z toho, co někdo jemu nebo jeho známým udělal, já vyšel z toho, co by mi člověk nějaké náboženství mohl udělat. A nezůstal jsem jen u náboženství ale šel jsem rovnou až k druhu!

Vidíte, jsem mnohem důkladnější! Můžete si projít statistiky. Nenajdete ani špendlík na učitelčině židli nastražený Denobulanem! Opravdu! Vymyšlené rasy totiž reálné zločiny nepáchají, natož aby je nepáchali na našem území. Mohl bych jít ještě dál a prohledat statistiku vymyšlených zločinů vymyšlených ras. Mám sice pocit, že ani tam Denobulané zrovna nijak nevynikají ve zločinnosti, ale raději se podívám.

Po zveřejnění reakce mi ale jeden kamarád napsal poznámku ve smyslu "Co když to není on". Popravdě by mi to bylo vlastně jedno, protože jsem to celé považoval za vtípek který měl zase trochu orůžovět islám.

Celý ten příspěvek vyzníval ve smyslu "možná konvertuju na islám,  tak abyste se nedivili." Tak vážně jsem jej ale nebral až do chvíle právě téhle připomínky.

Safra, mohl by místopředseda naší vlády konvertovat na islám? Respektive mohl by k tomu mít nějakou motivaci? V tu chvíli mi došlo, že ano. Dokonce, že kdybych měl vybírat nejpravděpodobnějšího konvertitu k islámu mezi našimi politiky, ukázal bych na Pavla Bělobrádka nebo někoho v jeho straně, kdo stojí velmi blízko za ním.

Víte, KDU-ČSL je v podstatě neperspektivní strana. Přesto jako každá politická strana vytváří síto, kterým jsou vytřídění ti, kteří nejvíce touží po moci. KDU-ČSL má k tomu ještě jeden tys a sice že tito lidé chtějí mít pocit že je jejich jednání posvěceno nějakým "vyšším účelem".

Mechanismus působení "boží prozřetelnosti" je vcelku známý, člověk postižený touto iluzí vlastně sám sebe neustále přesvědčuje, že jeho přání je ve skutečnosti Boží vůle a odůvodňuje tak i krutá, absurdní nebo úplně pitomá rozhodnutí.

Jak jsem napsal, není KDU-ČSL perspektivní stranou. Není pravděpodobné, že by v příštích nebo přespříštích volbách získala křeslo předsedy vlády. Současný Bělobrádkův post je tedy nejvyšší konečný. Od něj následuje už jen sestup.

To ale platí, jen pokud zůstane věrný své straně a konfesi.  Katolíků je hodně a investují do celé své strany a několika katolických poslanců v jiných politických stranách.

Co by se stalo, kdyby Bělobrádek konvertoval k islámu? Jistě, naštval by spoustu lidí, jenže by na svou stranu získal sílu arabského světa, která po finanční stránce může soupeřit s Ruskem. Co víc měl by ji za sebou on osobně.Navíc se zdá že v současné době je křesťanství ustupující až umírající, zatímco islám se tváří jako budoucí vládce světa.

Tendenci konvertovat k islámu měli v minulosti vždy ambiciózní politici bez nadějí na postup, protože konverze mohla tuto překážku v kariéře zbořit. Na tom jak sofistikovaná byla racionalizace jejich rozhodnutí v podstatě nezáleží. Mohla vypadat i třeba jako zmiňovaný článek.


Zatím jsem přesvědčen, že onen článek byl dobře zacílený vtip. Mířil ale zatraceně blízko.


7 komentářů:

 1. Nejde o Bělobrádka, všichni něčemu nekriticky věřící mají tendenci (jistota!) své lumpárny vysvětlovat snahou o dodržování věrouky. To ne já, to Bůh, Alláh, Jehova atd.

  A ony "přestupy" k jiné víře? Naprosto běžné v politice dávnější i nedávné minulosti, ba i dneška.
  Nejhorší je, že tak mezi bohy můžeme započítat rozličné "ikonické" politiky. A ikonou se může stát kdokoliv známější. Takže islám, jakkoliv dneska hrozivý, je jen jedním segmentem celého problému.

  OdpovědětVymazat
 2. Obávám se, pane Tomek, že jste skočil na špek. Senátorský kurýr je dost obskurní "nezávislé médium", u kterého se nedá dohledat, kdo za ním stojí a odkud čerpá. Ověřitelnost faktu, že to řekl opravdu Bělobrádek, je 0,00nic. Kdyby to opravdu řekl, určitě by se to objevilo v některých mnohem čtenejších médiích. Tipoval bych to na trolling některého z našich "kritiků islámu".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V tom článku píši, že jsem to považoval a stále považuji za vtip. Jen mi to po zvážení možností už nepřipadá tak vtipné.

   Vymazat
  2. Aha, tak to jsem zase já skočil na špek.

   Vymazat
 3. Tohle je omyl, vážení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Původní článek zmizel. http://www.senatorskykuryr.cz/politika/1674-pavel-belobradek-zrikam-se-krestanske-viry
   Pavel Bělobrádek vydal prohlášení, že není autorem toho článku.
   http://www.kdu.cz/aktualne/ruzne/pavel-belobradek-viry-jsem-se-nikdy-nezrekl-a-dura
   http://www.pavelbelobradek.cz/clanky/pavel-belobradek-viry-jsem-se-nikdy-nezrekl-a-durazne-se-ohrazuji-proti-propagandistickym-textum/

   Vymazat
  2. Ale je to originální falzum. Nikde jinde na internetu ten text nenajdeme.

   Vymazat